Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|štvrtok, 25 júla, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (15.06.)

Hlásenie obecného rozhlasu (15.06.) 

 

(1) Pojazdná čistiareň peria Perinbaba ponúka čistenie peria, výrobu vankúšov a paplónov. Stanovisko pri kultúrnom dome a otváracia doba od 12:00 – 18:00 hod. 


(2) Cirkusová illuzionistická show, Klaun Frňo a jeho zábavná show s deťmi Vás srdečne pozýva pod cirkusový stan Aréna na priestranstve pri KD v dňoch od 14. – 15.6.2023 o 18:00 hod.       


(3) Firma HAŠŠO STAV Moravský Sv.Ján ponúka na predaj štrky na betónovanie, podsypový kameň rôzne frakcie, okrasný kameň, piesok, stavebný materiál, možnosť dovozu. Otvorené : Po – Pia od 7:00 – 16:00, Sobota 8:00 – 12:00. 


(4) Reštaurácia Dolina vás srdečne pozýva pri príležitosti 17.výročia založenia reštaurácie –  tento piatok 16.06.od 18: 30 hod.na posedenie pri CM Juranečka , môžete sa tešiť na grilovaného pstruha, rebrá , kolena , cig.pečienky , točenú zmrzlinu, pivečko Plzeň. Ako bonus vystúpenie malej CM Juranečka. Vstup volný, teší sa Dolina tím.


(5) Malý park pri zdravotnom stredisku v Moravskom Sv. Jáne bude túto sobotu 17.6. opäť hostiť festival zdravého životného štýlu FEST ZDRAVO. Okrem stánkov s kvalitným a zdravým sortimentom budú počas dňa prebiehať workshopy a prednášky so zaujímavými témami. 

10:00 Katka Kovaničová: Bylinky svätojánskej noci
10:30 Silvia Tylš – Zdravé rodičovstvo: Aromaterapia v kocke
12:00 Divadlo na hojdačke: Kedy stromy spievajú
13:00 Pavel Matejovič: Počasie a klíma – aká budúcnosť nás čaká? 

Pre deti bude okrem divadelného predstavenia pripravené maľovanie na tvár, tetovanie Kreskami a skákací hrad. Celý deň bude svojou hudbou spríjemňovať Peter Juhás, finalista súťaže The Voice. Chýbať nebude ani občerstvenie z reštaurácie @Pertutti.sk. Tešíme sa na Vás všetkých.


(6) Pozývame vás na ďalšie divadelné predstavenie v podaní ochotníckeho divadla Gbelík. Po úspechu predstavení „Vdovobranie“ a „Červené šatky“ sa divadlo Gbelík vracia do našej obce s novou hrou – „Kocúr v botách“. „Kocúr v botách“ je treťou divadelnou hrou divadla GBELÍK.
Príbeh sa odohráva v krajine, kde ropa sa sypala a piesok sa lial a kde každý plynové kúrenie mal. Autorom záhoráckej adaptácie známej rozprávky o kocúrovi v čižmách je režisér Radek Irša, ktorý ju obohatil o kopčanské bosorky, holíčskeho čerta, lakomého richtára Lojzu, popleteného notára Vendelína a kopu nových prvkov. Každá z postáv je svojím spôsobom uletená a hrá sa na niečo, čím nie je. A potom je tu Peťa… enem Peťa… Lenže čo ak je to „enem“ najviac, čo treba ku šťastiu?

Dátum: 18. JÚNA  KD Sekule
Čas: 17:00 hod.
Vstupné: 4€. Vstupenky na predstavenie si môžete zakúpiť priamo pred samotným predstavením alebo počas úradných hodín na OÚ Sekule. 


(7) Jún je mesiacom poľovníctva a ochrany prírody. Rodí sa nový život a tak ako sme už mnohokrát spomínali, zver potrebuje v tomto období pokoj rovnako ako ľudské mamičky so svojimi malými deťmi. Pokoj zvieracích mamičiek a ich mláďat však narúšajú ľudia, ktorí bez znalosti či pocitu empatie voči zveri vbehnú do lesa, na hlučný piknik, bicykel či vyvenčiť svojho domáceho miláčika. Preto prosíme , nezabúdajte, že zver tu žije s nami a to ona je tu v prírode doma. Správajme sa v prírode tak ako na návšteve, nerobme hluk v lese. Správajme sa k prírode s rešpektom. Poľovníci z Poľovníckeho združenia BSJ.