Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|štvrtok, 25 júla, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (14.06.)

Hlásenie obecného rozhlasu (14.06.) 

(1) Poľovnícke združenie Kúty Vás srdečne pozýva dňa 15.06.2024 (sobota) na poľovnícky Juniáles, ktorý sa bude konať na poľovníckej chate v Kútoch. Od 13:00 hod. budú pripravené poľovnícke špeciality z diviny, bohatá tombola, ale aj preteky v streľbe zo vzduchovky, v ktorom hlavnou cenou je srnec. Deti zabavia súťaže, hry, skákacie hrady a maľovanie na tvár. O zábavu sa od 16:00 hod. postará hudobná skupina GRAFIC. Vstupné 3,- €.


(2) V sobotu 15.06.2024 v potravinách TARA pri kostole dostanete ku každému nákupu nad 15,- € (mimo tabakových výrobkov) chlebík Delikates (408 g).


(3) MUDr. Benkovičová oznamuje, že pre dovolenku nebude 20.06.2024 a 21.06.2024 ordinovať. Zastupovať bude MUDr. Uhlík v Kútoch.


(4) Vyhlasujeme oznam občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie o petícii s názvom “ Stop výstavbe v prírode CHKO Záhorie “ . Podpisom petície máte možnosť odmietnuť realizáciu cudzieho podnikateľského zámeru výstavby logistického centra v katastri našej obce. Informujeme Vás, že máte možnosť vyjadriť sa za seba k našej spoločnej budúcnosti a hlavne k ochrane nášho životného priestoru. 
Text petície: 

My, dolu podpísaní občania, vyjadrujeme svoj nesúhlas so zámerom výstavby priemyselnej oblasti s logisticky – výrobnou funkciou o rozlohe 731 477 m2 v oblasti prírodnej rezervácie CHKO Záhorie, vedenej obcou Borský Svätý Jur ako jej prírodné bohatstvo živočíchov a rastlín s nevyčísliteľnou spoločenskou hodnotou s blízkou Národnej prírodnej rezervácii Červený rybník.
Touto petíciou žiadame kompetentných, aby pochopili vážnosť situácie hroziaceho kolapsu životného priestoru ľudí žijúcich v dotknutej oblasti, ich životného prostredia ohrozeného mnohonásobným zvýšením dopravnej premávky v dôsledku nevyhovujúcej starej úzkej cestnej infraštruktúry plnej detí a cyklistov. Sme za zachovanie a ponechanie tejto oblasti v pripravovanom Územnom pláne obce ZaD1 Borský Svätý Jur časť Tomky – Húsky, ako tradičnú rekreačnú historickú oddychovú oblasť s vodnými plochami a nesúhlasíme s jej premenou na navrhovanú priemyselnú výrobnú zónu. Dôrazne protestujeme proti hazardovaniu a možnému znehodnoteniu našej čistej a nedotknutej prírody a možný prílev lacnej zahraničnej pracovnej sily, čo by mohlo negatívne prispieť k ohrozeniu bezpečnostnej situácie v tejto oblasti ako aj v okolitých obciach. Cieľom vyhlásenia lokality Tomky – Húsky za chránenú časť CHKO Záhorie bola potreba zachovať prírodné a krajinné hodnoty so zabezpečením trvalej ekologickej stability krajiny pre budúce generácie.

Petíciu môžete podpísať na čísle domu 504, jej elektronická verzia je dostupná TU.
Za Vašu podporu ďakuje predseda občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie Milan Čermák.