Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|štvrtok, 25 júla, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (21.06.)

Hlásenie obecného rozhlasu (21.06.) 

(1) Oznamujeme občanom, že v pondelok 24.6.2024 sa uskutoční vývoz papiera.


 

(2) Vyhlasujeme oznam občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie o petícii s názvom “ Stop výstavbe v prírode CHKO Záhorie “ . Podpisom petície máte možnosť odmietnuť realizáciu cudzieho podnikateľského zámeru výstavby logistického centra v katastri našej obce. Informujeme Vás, že máte možnosť vyjadriť sa za seba k našej spoločnej budúcnosti a hlavne k ochrane nášho životného priestoru. 
Text petície: 

My, dolu podpísaní občania, vyjadrujeme svoj nesúhlas so zámerom výstavby priemyselnej oblasti s logisticky – výrobnou funkciou o rozlohe 731 477 m2 v oblasti prírodnej rezervácie CHKO Záhorie, vedenej obcou Borský Svätý Jur ako jej prírodné bohatstvo živočíchov a rastlín s nevyčísliteľnou spoločenskou hodnotou s blízkou Národnej prírodnej rezervácii Červený rybník.
Touto petíciou žiadame kompetentných, aby pochopili vážnosť situácie hroziaceho kolapsu životného priestoru ľudí žijúcich v dotknutej oblasti, ich životného prostredia ohrozeného mnohonásobným zvýšením dopravnej premávky v dôsledku nevyhovujúcej starej úzkej cestnej infraštruktúry plnej detí a cyklistov. Sme za zachovanie a ponechanie tejto oblasti v pripravovanom Územnom pláne obce ZaD1 Borský Svätý Jur časť Tomky – Húsky, ako tradičnú rekreačnú historickú oddychovú oblasť s vodnými plochami a nesúhlasíme s jej premenou na navrhovanú priemyselnú výrobnú zónu. Dôrazne protestujeme proti hazardovaniu a možnému znehodnoteniu našej čistej a nedotknutej prírody a možný prílev lacnej zahraničnej pracovnej sily, čo by mohlo negatívne prispieť k ohrozeniu bezpečnostnej situácie v tejto oblasti ako aj v okolitých obciach. Cieľom vyhlásenia lokality Tomky – Húsky za chránenú časť CHKO Záhorie bola potreba zachovať prírodné a krajinné hodnoty so zabezpečením trvalej ekologickej stability krajiny pre budúce generácie. 

Petíciu môžete podpísať na čísle domu 504, jej elektronická verzia je dostupná TU.
Za Vašu podporu ďakuje predseda občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie Milan Čermák. 


(3) Občianske združenie Hliník BSJ pozýva svojich členov na brigádu, ktorá sa uskutoční v sobotu 22.6. o 8:00. v Hliníku.  Brigáda je zameraná na kosenie. 


(4) Ženská spevácka skupina „Kuklovjanky“ v spolupráci s obcou Kuklov a Záhorským osvetovým strediskom Senica Vás srdečne pozývajú na XII. ročník spievania pod názvom Zejdzime sa kamarádzi, ktoré sa uskutoční pri príležitosti 50.výročia založenia folklórnej skupiny v Kuklove. Podujatie sa bude konať v sobotu 22.06.2024 o 15:00 hod. v areáli Základnej školy Kuklov. O občerstvenie  bude postarané, Vstupné je dobrovoľné. 


(5) Obec Moravský Svätý Ján Vás srdečne pozýva na ďalší ročník tradičného Svätojánskeho jarmoku, ktorý sa bude konať v sobotu 22.6.2024
Okrem predajných stánkov, stánkov s občerstvením a remeselníckej zóny pred kostolom sme pre Vás pripravili aj bohatý program, ktorý nás bude sprevádzať celým jarmočným dňom. Na svoje si prídu milovníci dychovky, ľudoviek, pohodovej country hudby, ale aj klasických zábavových hitov. Pre deti nebudú chýbať kolotoče, 9D kino či skákací hrad v areáli zdravotného strediska.
Program:
9:00 – 13:00 DH Záhorienka so svojím špeciálnym hosťom – Danielou Magálovou, speváčkou legendárnej Moravanky
13:00 – 14:00 – country kapela Neznámi
14:00 -15:00 – mužský spevácky zbor Kúcané
tanečné vystúpenie skupiny Latino Scool a detí z tanečného krúžku pani Hladíkovej
15:00 – 19: 00 – hudobná skupina Kantori