Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|štvrtok, 25 júla, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (28.06.)

Hlásenie obecného rozhlasu (28.06.) 

(1) Predajňa potravín COOP Jednota v našej obci oznamuje žiakom, ktorí majú na vysvedčenie samé jednotky, si môžu prísť s vysvedčením do predajne pre sladkosť. 


(2) Vyhlasujeme oznam občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie o petícii s názvom “ Stop výstavbe v prírode CHKO Záhorie “ . Podpisom petície máte možnosť odmietnuť realizáciu cudzieho podnikateľského zámeru výstavby logistického centra v katastri našej obce. Informujeme Vás, že máte možnosť vyjadriť sa za seba k našej spoločnej budúcnosti a hlavne k ochrane nášho životného priestoru. 
Text petície: 

My, dolu podpísaní občania, vyjadrujeme svoj nesúhlas so zámerom výstavby priemyselnej oblasti s logisticky – výrobnou funkciou o rozlohe 731 477 m2 v oblasti prírodnej rezervácie CHKO Záhorie, vedenej obcou Borský Svätý Jur ako jej prírodné bohatstvo živočíchov a rastlín s nevyčísliteľnou spoločenskou hodnotou s blízkou Národnej prírodnej rezervácii Červený rybník.
Touto petíciou žiadame kompetentných, aby pochopili vážnosť situácie hroziaceho kolapsu životného priestoru ľudí žijúcich v dotknutej oblasti, ich životného prostredia ohrozeného mnohonásobným zvýšením dopravnej premávky v dôsledku nevyhovujúcej starej úzkej cestnej infraštruktúry plnej detí a cyklistov. Sme za zachovanie a ponechanie tejto oblasti v pripravovanom Územnom pláne obce ZaD1 Borský Svätý Jur časť Tomky – Húsky, ako tradičnú rekreačnú historickú oddychovú oblasť s vodnými plochami a nesúhlasíme s jej premenou na navrhovanú priemyselnú výrobnú zónu. Dôrazne protestujeme proti hazardovaniu a možnému znehodnoteniu našej čistej a nedotknutej prírody a možný prílev lacnej zahraničnej pracovnej sily, čo by mohlo negatívne prispieť k ohrozeniu bezpečnostnej situácie v tejto oblasti ako aj v okolitých obciach. Cieľom vyhlásenia lokality Tomky – Húsky za chránenú časť CHKO Záhorie bola potreba zachovať prírodné a krajinné hodnoty so zabezpečením trvalej ekologickej stability krajiny pre budúce generácie. 

Petíciu môžete podpísať na čísle domu 504, jej elektronická verzia je dostupná TU.
Za Vašu podporu ďakuje predseda občianskeho združenia Zelené Zdravé Záhorie Milan Čermák. 


(3) Obec Závod, v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre, pozývajú priaznivcov folklóru na trinásty ročník obecných slávností na Bezchleba hody, ktoré sa budú konať v sobotu 29. júna 2024 v centrálnom parku pri hasičskej zbrojnici v Závode. Slávnosti začínajú tradičným jarmokom o 8:00 hodine.  V hlavnom programe, ktorý začne o 10:00 hodine sa predstavia folklórne skupiny Paprčkovci z Devínskej Novej Vsi, Kúcané z Kútov, Závodzan zo Závodu, Margaréta z Malinova, Leváranky z Veľkých Levár, Folklórna skupina Lanšper, Kukulénky a Konopásek zo Závodu, Bystričan zo Záhorskej Bystrice, Čečinka z Bratislavy a folklórna skupina Technik z Bratislavy. Na tohtoročných slávnostiach vystúpi so svojim programom aj Jedenspeigner Mährische Musikanten z Drosingu zo susedného Rakúska. Okrem bohatého kultúrneho programu budú pripravené tvorivé dielne, výstava poľnohospodárskych veteránov, 9D kino, virtuálna realita, detské kolotoče a samozrejme  stánky s občerstvením od miestnych organizácií.  Slávnosti budú ukončené ľudovou zábavou, kde do tanca a na počúvanie budú hrať Záhorácki chlapci. Tešíme sa na Vašu návštevu!


 

(4) Futbalový klub Borský Svätý Jur pozýva všetkých priaznivcov futbalu na Futbalový turnaj o pohár starostu obce prípravky U11Turnaj sa uskutoční v nedeľu dňa 30.06.2024 o 13:00h na Futbalovom ihrisku Borský Svätý Jur. Turnaja sa zúčastnia mužstvá: 1. FK Borský Svätý Jur, 2. Spartak Straže, 3. TJ Družstevník Dojč, 4. FK 1933 Čáčov. O futbalový zážitok a občerstvenie bude postarané.