Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|štvrtok, 25 júla, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (08.02.)

Hlásenie obecného rozhlasu (08.02.) 

(1) Obecný úrad upozorňuje občanov, že vyvážať komunálny odpad do zberného dvora je v zmysle zákona zakázané.  Vyzývame občanov, aby komunálny odpad z domácností dávali doma do vlastných popolníc a nevyvážali ho do zberného dvora. Každá domácnosť má na komunálny odpad svoju popolnicu, za vývoz ktorej si platí. Tak ju prosím využívajte. V prípade, že Vám nádoba dlhodobo nepostačuje, treba požiadať na obecnom úrade o jej výmenu za väčšiu. Prosíme Vás tiež, aby ste čo najviac separovali odpad a tým znížili množstvo  odpadu v popolnici. Ak Vám chýbajú vrecia na papier a plast, sú bezplatne k dispozícii na obecnom úrade. Na zberný dvor patria len vyseparované zložky odpadu, napríklad objemný odpad ako starý nábytok, sedačky, ďalej pneumatiky, drevo, sklo, železo, jedlý olej z domácnosti, elektronika, batérie a za poplatok aj drobný stavebný odpad z bežných udržiavacích prác. Tým, že sa kopí komunálny odpad v zbernom dvore, tak sa zbytočne zvyšujú náklady obce na jeho odvoz a likvidáciu a v konečnom dôsledku to zaplatíme my všetci. 


(2) Obec prosí občanov o zvýšenú obozretnosť v súvislosti s krádežami dreva. Uplynulé dni sme v lesných porastoch našej obce zaznamenali viaceré krádeže dreva. Preto Vás prosíme o zvýšenú všímavosť, pozornosť Vášho okolia a obozretnosť. V tejto súvislosti Vás prosíme o spoluprácu pri zadokumentovaní podozrivých vozidiel a osôb. Anonymita oznamovateľa bude zaručená. Obec taktiež odporúča nekupovať drevo od osôb, ktoré nevedia preukázať jeho pôvod. V prípade akéhokoľvek zistenia prosím kontaktuje obecný úrad alebo políciu na čísle 158. 


(3) DFS Juránek vás pozýva na dospelácky Valentínsky maškarák do kultúrneho domu v piatok 9.2.2024 o 20:00 hod.. Môžete sa tešiť na skvelú kapelu TIP TOP BAND, chutné občerstvenie, bohatú tombolu, súťaže, Foto búdku a skvelú zábavu. Vítaní ste v maskách aj bez. Príďte sa zabaviť posledný fašiangový piatok. 


(4) V mene farského úradu Borský Sv. Jur vás pozývame na fašiangovú zábavu , ktorá sa uskutoční v kultúrnom dome v sobotu 10.2.2024 o 19:00 hod.. Vstupné je 35,- Eur, dôchodci 30,- Eur. V cene je kultúrny program , kde vystúpi aj známy rusínsky spevák Štefan Štec spolu so svojou kapelou fajta, DJ Miles, tombola so skvelými cenami a celovečerný bufet prominentného šéfkuchára Michala Škrabáka. Bonusový hudobný hosť večera bude Karin Majtánová a jej šlágre. Lístky si môžete zakúpiť na tel. č. 0944 228 104 alebo priamo cez farský úrad.     


(5) Politická strana HLAS-socialna demokracia vás pozýva na Fašiangovú zabíjačku, ktorá sa uskutoční dňa 10. februára to je v túto sobotu na Námestí oslobodenia v Senici. Od 8.00 hod. bude prebiehať príprava zabíjačkových špecialít. Od 10.30 -14.00 hod. bude zabíjačková papanica ZDARMA. O tú správnu Fašiangovú atmosféru sa od 9 – 14 hodiny postará Folklórny súbor Kýčer.