Najviac informácií o Borskom Svätom Jure!|sobota, 25 mája, 2024
Práve ste tu: Home » Hlásenie rozhlasu » Hlásenie obecného rozhlasu (12.11.)

Hlásenie obecného rozhlasu (12.11.) 

  • Zubná ambulancia, MUDr. Petergáčová oznamuje občanom, že dňa 14.11.2015 t.j. sobota nebude ordinovať. Len bolestivé prípady vo večerných hodinách ošetrí LSPP, Drieňová 38, Bratislava.

  • MUDr. Benkovičová oznamuje občanom, že dňa 18.11.2015 t.j. streda nebude ordinovať. Zastupovať bude MUDr. Uhlík v Kútoch.

  • Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Senici upozorňuje občanov:

Chodci sú povinní používať predovšetkým chodník. Tam, kde chodník nie je, chodí sa po ľavom okraji cesty. Za zníženej viditeľnosti a v noci musí mať chodec na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Použitie reflexných prvkov platí aj pre cyklistov. Pripomíname, že pri zníženej viditeľnosti a v noci nesmú cyklisti jazdiť bez predpísaného osvetlenia. Za nerešpektovanie hrozí chodcom a cyklistom pokuta do výšky 30,-€. Navyše pre cyklistov platí povinnosť nosiť riadne upevnenú ochrannú prilbu. Dospelí musia nosiť prilby len mimo obce, ale deťom do 15 rokov zákon ukladá mať prilbu na hlave aj v obci. Za jazdu na bicykli mimo obce bez riadne upevnenej ochrannej prilby na hlave hrozí pokuta vo výške
10,-€.
Vodiči musia  predvídať, prispôsobiť jazdu nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam. Vodič smie jazdiť len takou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú  má   rozhľad.   Toto   ustanovenie   zákona   je dôležité dodržiavať najmä za zníženej viditeľnosti a v noci a predchádzať tak možnej  zrážke s neosvetleným cyklistom, resp. neoznačeným chodcom.